هتل گامبرون کیش گامبرون کیش گامبرون کیش

اطلاعات و راههای سفر جزیره کیش

راه های دسترسی به جزیره کیش:
معمولا بیشتر سفرها به کیش، از طریق هوایی صورت می گیرد اما از راه دریایی نیز می توان به این جزیره رفت.  پرواز هوایی از تهران به کیش معمولا یک و نیم ساعت طول می کشد. البته از مسیر ریلی نیز می توان به بندرعباس و از آن جا به کیش رفت.

راه های ارتباطی درون شهری کیش:
با توجه به این که عده زیادی از گردشگران تمایل دارند با خوردو شخصی در جزیره کیش گردش کنند، سفر با خودرو شخصی در کنار اجاره اتومبیل از واحدهای رنت کار نسبتا محبوب تر هستند. اما اگر تمایلی به استفاده از خوردوهای شخصی نداشته باشید می توانید از تاکسی هایی که درون شهر وجود دارند برای تردد استفاده نمایید. هزینه تاکسی هم چندان گران نیست و معقول به نظر می آید. .

حمل و نقل عمومی در کیش:
جزیره کیش از مقاصد مهم گردشگری در ایران به شمار می رود که از نظر زیرساخت ها و امکانات، بسیار توسعه یافته می باشد و به همین علت سالانه یک و نیم میلیون گردشگر را به سوی خود می کشاند. وجود این میزان از گردشگران تور کیش در این جزیره، نیازمند سیستم حمل ونقل عمومی  است تا مسافران به راحتی بتوانند در سطح جزیزه جا به جا شوند.

در ادامه به معرفی برخی از وسایل نقلیه عمومی خواهیم پرداخت.

تاکسی:
بی تردید یکی از مهمترین وسیله های نقلیه عمومی، تاکسی ها هستند. در این جزیره نیز با توجه به وجود مسافران و همچنین شهروندان جزیره، تاکسی ها نقش اعظمی در جا به جایی و تردد مسافران و گردشگران در سراسر جزیره ایفا می کنند. اغلب این تاکسی ها خودروهای با کیفیت و حتی خودروهای لوکسی هستند که در دو رنگ زرد و سفید در سطح شهر تردد می کنند. عموما تاکسی های سفید رنگ تاکسی های تلفنی و دربستی هستند و تاکسی های زرد رنگ نیز تاکسی های خطی می باشند.

برای دسترسی به این تاکسی ها، می توانید با شرکت های تاکسی رانی گوناگونی که در این جزیره فعال هستند تماس بگیرید و درخواست تاکسی کنید.

مینی بوس:
یکی دیگر از وسایل نقلیه عمومی در این جزیره مینی بوس ها هستند، که تا به امروز این سرویس حمل و نقل عمومی از دو خط مجزا در جزیره تشکیل شده است. خط یک مینی بوس رانی از 13 ایستگاه و خط دوم آن از 42 ایستگاه تشکیل شده است.

با این تعداد مینی بوس در سطح جزیره، تقریبا می توانید به بیشتر مساحت جزیره و مکان های اصلی آن مانند بازارها و مراکز خرید، سواحل و پارک های تفریحی و سایر نقاط جزیره دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز برای عبور و مرور از آن استفاده کنید.

اجاره خودرو بدون راننده:
اگر چه این مورد جزو سیستم حمل و نقل عمومی به شمار نمی رود اما با توجه به گسترش آن و فراگیر شدن لازم است تا معرفی شود.با توجه به توسعه این جزیره و تبدیل شدن آن به یکی از قطب های گردشگری و رفت وآمد بیشتر گردشگران به این منطقه برخی از شرکت ها در این جزیره اقدام به اجاره دادن خودروهای بدون سرنشین کرده اند این خودروها اغلب خودروهای باکیفیت و بسیار لوکسی هستند. شما می توانید با پرداخت هزینه ای یکی از خودروها را با توجه به نیاز خود و طیف های مختلف قیمتی که وجود دارد اجاره  کنید و در سطح جزیره به گردش و گشت و گذار بپردازید.

برای اجاره خودرو  با توجه به شرایط جوی نسبت به اجاره خودرو با کیفیت اقدام کنید، مخصوصا امکانات سرمایشی خودرو را در نظر بگیرید . در بعضی از هتل های جزیره کیش می توانید از بخش رنت کار هتل، خودرو مورد نظر خود را اجاره کنید.